Pomóż nam!

Komunikat Kolektywu Spółdzielni Ogniwo nr 1/2020

Miejsce: Podgórze, Kraków

Do: Mieszkańcy Miasta Krakowa, Obywatele Polski i Europy, Ludzkość Ogólnie

Po taktycznym odwrocie z ulicy Paulińskiej na z góry upatrzone pozycje przy Grzegórzeckiej 102, brygady remontowo-uderzeniowe im. Psa Błotnika podjęły udany desant na prawobrzeże Krakowa, gdzie zajęły przyczółek przy ulicy Stanisława Smolki 11a.

Czyli: wynajęliśmy lokal w Podgórzu, remontujemy go własnymi siłami i zamierzamy otworzyć tu Nowe Wspaniałe Ogniwo.

Zgodnie z harmonogramem prac pomalowaliśmy już ściany na biało, ale to dopiero początek remontowej przygody. Przed nami: zrobienie podłogi, hydrauliki, elektryki, adaptacja do nowych warunków oryginalnego baru z Pauli, dopracowanie szczegółów na glanc, żebyście czuły się u nas jak u siebie.

Z Waszą pomocą udało nam się przetrwać pierwszą, ciemną noc pandemii. Mamy już lokal, który właśnie zaczęliśmy remontować. Robimy to, jak zawsze, własnymi siłami. W przerwach między malowaniem a odkurzaniem tęsknimy za Wami, Waszą obecnością, pomysłami, rozmowami i planowaniem przyszłości. Chcemy otworzyć jak najszybciej i mamy nadzieję, że Nowe Ogniwo przypadnie Wam do gustu.

Ponieważ póki co przerzuciliśmy wszystkie siły na remont, księgarnia przy Grzegórzeckiej nie będzie działać, a my nie będziemy zarabiać.

Dorzućcie nam parę złotych, żeby przyspieszyć prace i spotkać się w nowym miejscu jeszcze tej jesieni. Lewicowy Kraków potrzebuje Waszego wsparcia!

Spółdzielnię Ogniwo możecie wspierać w serwisie Patronite: https://patronite.pl/ogniwo